TRANSFER-BOMBA IZ MADRIDA! CRISTIANO RONALDO VIŠE NIJE IGRAČ KRALJEVSKOG KLUBA Slavni Portugalac pristao na basnoslovnu plaću, Real potvrdio posao!

TRANSFER-BOMBA IZ MADRIDA! CRISTIANO RONALDO VIŠE NIJE IGRAČ KRALJEVSKOG KLUBA

Jedan od najboljih nogometaša svijeta, peterostruki osvajač nagrade za najboljeg igrača godine u izboru FIFA-e, portugalski napadač Cristiano Ronaldo (33) napustio je redove europskog prvaka Reala iz Madrida te će karijeru nastaviti u talijanskom prvaku Juventusu, objavio je Real u utorak.

Ronaldo je u Real stigao 2009. godine iz Manchester Uniteda za 80 milijuna funti te je tijekom devet godina provedenih u dresu "kraljevskog" kluba postigao rekordnih 451 pogodaka u 438 službenih utakmica. Ronaldo je s Realom osvojio četiri naslova europskog prvaka (2014, 2016, 2017, 2018) te po dva naslova prvaka Španjolske i pobjednika Španjolskog kupa.

"Sukladno igračevoj želji, Real Madrid je odlučio dogovoriti prelazak Cristiana Ronalda u Juventus. Za Real Madrid Cristiano Ronaldo će uvijek biti jedan od njegovih najvećih simbola i mjerilo za generacije koje će doći. Real Madrid će uvijek biti njegov dom", objavio je Real.

Španjolski mediji navode kako je vrijednost transfera 105 milijuna eura te da je Ronaldo s Juventusom potpisao ugovor na četiri godine. Tjedna plaća slavnog Portugalca trebala bi biti 500.000 eura, pišu Sportske Novosti.

Na službenim stranicama Real Madrida objavljena je Ronaldova oproštajna poruka:

"Ove godine koje sam proveo u Real Madridu, kao i u samome gradu Madridu, vjerojatno su bile najsretnije u mom životu. Osjećam veliku zahvalnost prema ovome klubu, ovim navijačima i ovome gradu. Mogu samo zahvaliti svima na ljubavi i podršci koju sam primao.

Međutim, vjerujem da je došlo vrijeme da okrenem novu stranicu u svome životu i zato sam zatražio klub da prihvati transfer. Osjećam se tako i molim sve, a osobito svoje navijače, da me razumiju.

Bilo je to predivnih devet godina. Bilo je to jedinstvenih devet godina. To je bilo uzbudljivo vrijeme za mene, ali i teško - jer Real Madrid ima velika očekivanja - ali nikad neću zaboraviti da sam uživao u nogometu ovdje na jedinstven način.

Imao sam fantastičnu ekipu, kako na terenu tako i u svlačionici, zajedno smo osvojili 3 prvenstva zaredom i 4 prvenstva u 5 godina. I s njima također, pojedinačno, imam zadovoljstvo što sam osvojio 4 zlatne lopte i 3 zlatne kopačke, sve tijekom moje faze igranja u ovom ogromnom i izvanrednom klubu.

Real Madrid je osvojio moje srce i srce moje obitelji, i zbog toga najviše želim zahvaliti: klubu, predsjedniku, direktorima, suigračima, svim tehničarima, liječnicima, fizioterapeutima i cjelokupnom nevjerojatnom osoblju koje neumorno radi i vodi brigu oko svih detalja.

Još jednom, beskrajno sam zahvalan svojim obožavateljima. Također, tijekom ovih devet uzbudljivih godina imao sam priliku suočiti se s brojnim velikim igračima. Osjećam poštovanje i želim dati priznanje svima njima.

Razmišljao sam puno i znam da je došlo vrijeme za novi ciklus. Odlazim, ali ovaj dres, ovaj grb i Santiago Bernabeu uvijek će biti u mojim mislima.

Hvala svima i - kao što sam rekao prvi put na našem stadionu prije 9 godina - Hala Madrid!".

Naslovnica Forum

Najčitanije

DODIK SAMO ČEKA... "Balkanu prijeti kaos, cijela regija je tek na korak od krvavih sukoba iz 90-ih godina": ugledna njemačka političarka i poznavateljica prilika na našim prostorima dala crnu prognozu

Istaknuta njemačka političarka Doris Pack ustvrdila je kako je stanje na Balkanu trenutačno ...
"Balkanu prijeti kaos, cijela regija je tek na korak od krvavih sukoba iz 90-ih godina": ugledna njemačka političarka i poznavateljica prilika na našim prostorima dala crnu prognozu